محدودیت‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد

شیرانی گفت: با توجه به وضعیت قرمز در ۲ شهرستان و نارنجی و زرد بودن سایر شهرستان‌ های استان چهارمحال و بختیاری، محدودیت‌های جامع آذرماه همچنان در استان ادامه دارد.

«مجید شیرانی» در گفت ‌و ‌گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد اظهار داشت: از امروز شهرستان ‌های سامان و کیار جزو شهرستان‌های قرمز، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل، لردگان و خانمیرزا شهرستان ‌های نارنجی و شهرستان های بن و کوهرنگ نیز زرد تلقی شده و محدودیت‌های کرونایی متناسب با هر سطحی در این شهرستان‌ها تداوم می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در ۲ شهرستان قرمز گروه‌های شغلی دسته ۲، سه و چهار در این شهرستان ‌ها تعطیل شده است و ادارات و نهادهای ارائه دهنده خدمات ضروری نیز با ۵۰ درصد کارکنان و سایر ادارات با یک سوم کارکنان فعال هستند.

شیرانی تصریح کرد: در شهرستان‌ های نارنجی فعالیت مشاغل گروه ۲ در این شهرستان ‌ها منعی ندارد و تنها مشاغل گروه سه و چهار باید همچنان تعطیل باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: در این چهار شهرستان نارنجی دستگاه ‌های ارائه دهنده خدمات ضروری نیز با دو سوم کارکنان و سایر ادارات با ۵۰ درصد ظرفیت خود باید فعال باشند و جلسات برگزار شده در این مناطق نیز مجاز به حضور حداکثر ۲۰ نفر است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان ‌های کوهرنگ و بن نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و دستگاه ‌های خدمات ‌رسان ضروری در این شهرستان ها با ۱۰۰ درصد ظرفیت و سایر ادارات با دو سوم کارکنان فعال هستند و جلسات با حداکثر ۳۰ نفر می‌تواند تشکیل شود.

به گفته شیرانی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شده است که از این تعداد ۷۵ درصد بیماران معادل ۱۵ هزار ۴۰۰ نفر بهبودی یافته و ۶۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۴۹ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی این استان بستری هستند که از این تعداد حال ۴۳ بیمار وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری بابیان اینکه تست ‌های تشخیص سریع ویروس کرونا از امروز شنبه در استان مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با استفاده از این تست‌ها می‌توان سریع‌تر به شناسایی بیماران مبتلا و آزمایش اطرافیان آنها پرداخت که در جلوگیری از گسترش ویروس در سطح جامعه نقش مهمی ایفا می‌کند.

شیرانی خاطرنشان کرد: چنانچه تست فردی مثبت شد علاوه بر اینکه آن فرد باید به مدت ۲ هفته قرنطینه شود بلکه نزدیکانی که در یک هفته گذشته با وی در ارتباط بوده و فاصله کمتر از یک و نیم متر داشته‌اند نیز باید قرنطینه شوند.

کد خبر 1002

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =