اتصال ناوگان حمل و نقل عمومی چهارمحال و بختیاری به سامانه تست سلامت

مالکی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و امنیت مسافران برون‌شهری تمامی مسافران با استفاده از سامانه «سروا» استعلام و پس از اطمینان از سلامتی آنها پذیرش می‌شوند.

«حسین مالکی» در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد اظهار داشت: با اعمال محدودیت ‌های ناشی از کرونا در استان و کشور ناوگان حمل‌ و ‌نقل عمومی برون شهری ملزم شدند تا ۵۰ درصد ظرفیت خود مسافر سوار کنند که این موضوع با شروع محدودیت ‌های اول آذر ماه با نظارت و حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: علاوه ‌بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده راننده از ماسک، باز گذاشتن شیشه‌های وسیله نقلیه و تهویه مناسب هوا، ضدعفونی کردن ناوگان و تعویض روکش صندلی‌ها و پاکیزگی وسیله نقلیه از دیگر اموری است که رعایت آن از سوی رانندگان و شرکت ‌های مسافربری یک ضرورت است.

مالکی با اشاره به راه‌اندازی سامانه «سروا» و اتصال این سامانه به مرکز بهداشت استان، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه رانندگانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند شناسایی و برای قرنطینه ۱۴ روز در محل کار خود حضور پیدا نمی‌کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با اتصال سامانه سروا «سامانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای» به سامانه سلامت مرکز بهداشت استان با استعلام شماره ملی مسافران، افرادی که بیماری آنها در مرکز بهداشت ثبت شده باشد و دوران قرنطینه خود را سپری نکرده باشند در ناوگان استان پذیرش نمی‌شوند.

مالکی اظهار داشت: با استفاده از این روش تعدادی مسافر از روز دوشنبه ۳ آذر که این سامانه راه‌اندازی شده است به خانه برگشت داده شده‌اند و تنها مسافرانی که از سلامتی آن اطمینان حاصل می‌شود می‌توانند از وسایل حمل و نقل برون شهری استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: رانندگانی که نسبت به دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا تخلف داشته باشند علاوه ‌بر معرفی به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

مالکی با تاکید بر سوار نکردن مسافرانی که ماسک ندارند، افزود: مسئولیت این تخلف با راننده است و به ازای هر مسافری که ماسک نزده باشد راننده بین ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

کد خبر 1011

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =